piątek, 27 marca 2020 16:31

Stan epidemii.

W związku z koronawirusem gospodarze osiedli codziennie dezynfekują domofony, klamki drzwi wejściowych, włączniki światła i przyciski w windach. W zależności od dostępności środków dezynfekcyjnych, co kilka dni są dezynfekowane poręcze na klatkach schodowych i inne elementy, które mogą być potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym.

Zarząd SMD FOKSAL informuje, że w dniu 27 lutego 2020 roku Spółdzielnia otrzymała Zaświadczenie z Urzędu Dzielnicy Mokotów o przekształceniu prawa wieczystego użytkowania gruntu przy ul. Orzyckiej 8 (dz. ew. 43, obręb 1-04-11) we własność. Roczna opłata przekształceniowa związana z lokalami niewyodrębnionymi (czyli płatna przez Spółdzielnię) wynosi 165 502,95 zł. Ponieważ Spółdzielnia w styczniu zeszłego roku złożyła wniosek o jednorazową spłatę z 98% bonifikatą, to obecnie oczekuje pisma z decyzją o jej udzieleniu i z podaniem kwoty do zapłaty. Według naszych obliczeń będzie to ok. 66 201,18 zł.

Zarząd SMD „FOKSAL” informuje, że mimo wielu interwencji w Urzędzie Dzielnicy Mokotów i Pragi-Południe, Spółdzielnia nadal nie otrzymała zaświadczeń o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Urzędnicy proszą o cierpliwość i sugerują, że zaświadczenia zostaną wystawione przed końcem lutego 2020.

Dobra informacja jest taka, że nasze nieruchomości figurują już w wykazie nieruchomości przekształconych na stronie internetowej http://www.um.warszawa.pl/przeksztalcenia/. Nie widać tam wprawdzie budynków Gedymina 13 i 15, ale jest budynek Ostrobramska 104A, który stanowi z nimi jedną nieruchomość – ponadto dla całego osiedla Gedymina niektórzy właściciele lokali wyodrębnionych otrzymali już w grudniu 2019 zaświadczenia o przekształceniu, więc jest ono pewne. Pozostaje zatem czekać na korespondencję z urzędów dzielnicowych.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>
Strona 2 z 5

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

ANKIETA

Czego oczekujesz od Spółdzielni?
 

REKLAMA

Jeśli chcesz zareklamować się na naszej stronie - skontaktuj zię z administratorem.
A może chcesz dać jakieś drobne ogłoszenie?
Reklama
Odsłon : 1101388
Designed by SiteGround and Andrzej Czajkowski