Prezydent podpisał nowelizację Ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, dzięki której członkowie m.in. naszej Spółdzielni, terminowo spłacający kredyty mieszkaniowe, będą mogli liczyć na dodatkowe umorzenie połowy odsetek. 

Przy jednorazowej spłacie całego zadłużenia na osiedlu Orzycka oszczędności sięgną 50-60 tysięcy, a na osiedlu Gedymina ok. 15-tu tysięcy złotych, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Nowelizacja uchwalona przez sejm pod koniec października spowoduje, że w sytuacji kiedy lokatorzy będą chcieli przekształcać przysługujące im prawa na spółdzielcze własnościowe albo odrębną własność, będą mieli 50-proc. umorzenie zarówno odsetek skapitalizowanych, jak i odsetek wykupionych przez państwo.

piątek, 15 stycznia 2010 15:44

Wyodrębnianie lokali

Informujemy naszych mieszkańców, że Sejmowi udało się znowelizować Ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych i wyodrębnianie lokali jest nadal możliwe.  Nowe przepisy nie powinny nic zmienić w dotychczasowych zasadach dotyczących naszych mieszkańców. Oczywiście nadal pozostaje możliwość założenia KW na własnościowym prawie do lokalu i możliwości sprzedaży mieszkań na wolnym rynku (oraz całkowitej spłaty kredytu) bez konieczności wyodrębniania lokalu. 

piątek, 20 listopada 2009 14:37

Będzie taniej !

Wygląda na to, że członkowie naszej spółdzielni, którzy terminowo spłacali kredyty mieszkaniowe zaciągnięte na przełomie lat 80. i 90., będą mogli liczyć na umorzenie połowy odsetek. Wystarczy, że jednorazowo spłacą cały dług.

19 listopada 2009 roku senatorowie zajmowali się nowelizacją przepisów ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych. Nowe przepisy mają pomóc tysiącom lokatorów, którzy chcą wykupić zajmowane przez siebie mieszkania spółdzielcze i nie mogą tego zrobić z powodu konieczności spłaty tzw. kredytów starego portfela. Chodzi o kredyty na budowę mieszkań zaciągnięte pomiędzy 1 stycznia 1990 r. a 31 maja 1992 r. Był to okres szalejącej inflacji. PKO BP, u którego większość spółdzielni zaciągnęły kredyty budowlane (również SMD "Foksal"), podniósł odsetki z kilku procent do blisko 90 proc. w skali roku. Dlatego zdarza się, że osoby, które chcą dzisiaj się uwłaszczyć, muszą spłacać najpierw dług kilkakrotnie przekraczający wartość nieruchomości.

Nowelizacja uchwalona przez sejm pod koniec października spowoduje, że w sytuacji kiedy lokatorzy będą chcieli przekształcać przysługujące im prawa na spółdzielcze własnościowe albo odrębną własność, będą mieli 50-proc. umorzenie zarówno odsetek skapitalizowanych, jak i odsetek wykupionych przez państwo.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>
Strona 5 z 5

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

ANKIETA

Czego oczekujesz od Spółdzielni?
 

REKLAMA

Jeśli chcesz zareklamować się na naszej stronie - skontaktuj zię z administratorem.
A może chcesz dać jakieś drobne ogłoszenie?
Reklama
Odsłon : 1106180
Designed by SiteGround and Andrzej Czajkowski