piątek, 31 stycznia 2020 14:55

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność (3)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zarząd SMD „FOKSAL” informuje, że mimo wielu interwencji w Urzędzie Dzielnicy Mokotów i Pragi-Południe, Spółdzielnia nadal nie otrzymała zaświadczeń o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Urzędnicy proszą o cierpliwość i sugerują, że zaświadczenia zostaną wystawione przed końcem lutego 2020.

Dobra informacja jest taka, że nasze nieruchomości figurują już w wykazie nieruchomości przekształconych na stronie internetowej http://www.um.warszawa.pl/przeksztalcenia/. Nie widać tam wprawdzie budynków Gedymina 13 i 15, ale jest budynek Ostrobramska 104A, który stanowi z nimi jedną nieruchomość – ponadto dla całego osiedla Gedymina niektórzy właściciele lokali wyodrębnionych otrzymali już w grudniu 2019 zaświadczenia o przekształceniu, więc jest ono pewne. Pozostaje zatem czekać na korespondencję z urzędów dzielnicowych.

 

Ponownie jednak sugerujemy właścicielom lokali wyodrębnionych (zarówno tym, którzy nie otrzymali jeszcze zaświadczeń, jak i tym, którzy już je mają), by z ostrożności proceduralnej, złożyli w odpowiednim urzędzie dzielnicowym deklarację wyrażającą chęć jednorazowego wniesienia opłaty przekształceniowej z 98% bonifikatą.

 

Mamy nadzieję, że zaświadczenia zostaną wydane Spółdzielni w najbliższych tygodniach, a wykup gruntów i wpis do ksiąg wieczystych uda się zrobić w pierwszym kwartale bieżącego roku. Przypominamy jednocześnie, że do tego czasu przekształcanie lokali w odrębną własność nie jest możliwe, z powodu sprzeczności stanu faktycznego z aktualnym wciąż wpisem w naszych księgach wieczystych, stwierdzającym, że grunt pozostaje w wieczystym użytkowaniu, a zmiana tego wpisu nie jest możliwa bez w/w zaświadczenia.

 

Sprawdź, czy Twoja nieruchomość została przekształcona:

http://www.um.warszawa.pl/przeksztalcenia/

 

Ustawa: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180001716

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180001716/U/D20181716Lj.pdf

 

Uchwała: http://www.edziennik.mazowieckie.pl/Compatible/Details?Oid=111497

http://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2018/10156/akt.pdf

 

Uchwała na gorsze: http://www.edziennik.mazowieckie.pl/Compatible/Details?Oid=114406

 

Uchylenie: http://www.edziennik.mazowieckie.pl/Compatible/Details?Oid=114407

Poprawiane: piątek, 31 stycznia 2020 14:57

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

ANKIETA

Czego oczekujesz od Spółdzielni?
 

REKLAMA

Jeśli chcesz zareklamować się na naszej stronie - skontaktuj zię z administratorem.
A może chcesz dać jakieś drobne ogłoszenie?
Reklama
Odsłon : 1089756
Designed by SiteGround and Andrzej Czajkowski