poniedziałek, 11 września 2017 18:44

Zmiany w prawie spółdzielczym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 9 września 2017 roku weszła w życie Ustawa z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy Prawo spółdzielcze.

W związku z tym Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Dziennikarzy „Foksal” informuje, że od dnia wejścia w życie ustawy członkostwo Spółdzielni będzie nabywane z mocy prawa, czyli każdy, kto w budynkach Spółdzielni posiada spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub ekspektatywę własności, staje się automatycznie członkiem Spółdzielni. Członkami spółdzielni z mocy prawa stają się również oboje małżonkowie, ale tylko jeśli własnościowe prawo do lokalu przysługuje im wspólnie albo wspólnie się o nie ubiegają.

Nie ma już konieczności wnoszenia udziałów, wpisowego, czy składania deklaracji członkowskiej.

Spółdzielnia przeprowadzi weryfikację w zakresie lokali własnościowych nabytych w drodze aktu kupna i dokona odpowiednich wpisów i wykreśleń w Rejestrze Członków. Jednocześnie informujemy, że w przypadku małżonków tych członków, którzy własnościowe prawo do lokalu posiadają na podstawie przydziału (a nie aktu notarialnego), weryfikacja może nastąpić wyłącznie poprzez okazanie w biurze Spółdzielni odpisu aktu małżeństwa lub złożenie oświadczenia, że małżonkowie pozostają w związku i nie została między nimi ustanowiona rozdzielność majątkowa.

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

ANKIETA

Czego oczekujesz od Spółdzielni?
 

REKLAMA

Jeśli chcesz zareklamować się na naszej stronie - skontaktuj zię z administratorem.
A może chcesz dać jakieś drobne ogłoszenie?
Reklama
Odsłon : 1064724
Designed by SiteGround and Andrzej Czajkowski