środa, 16 maja 2012 08:19

Monopolista dyktuje ceny

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Warszawskie Filtry

Zgodnie z informacją uzyskaną w Biurze Prasowym MPWiK, 17 maja 2012 roku Rada Miasta Warszawy rozpatrywała wniosek o zmianę taryfy za zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków.

 

Warszawska firma wodociągowa domagała się podniesienia cen do poziomu 4,20 zł netto za wodę (wzrost o 5%) i 6,42 zł netto za ścieki (wzrost o 23%), co daje łącznie z podatkiem VAT kwotę 11,47 zł brutto za m3 wody i ścieków, jaką mieszkańcy Warszawy będą musieli zapłacić od 1 lipca 2012. Rada Warszawy zatwierdziła nową taryfę.Wzrost cen o 15% nie ma uzasadnienia w inflacji, ale na pewno będzie czynnikiem ją generującym.

 

Rzekomym uzasadnieniem tak drakońskiej podwyżki cen są planowane inwestycje, może jednak warto byłoby żeby NIK sprawdził racjonalność wydatków MPWiK i jakość świadczonych usług, w szczególności pod kątem rzetelności i prawidłowości rozliczeń z klientami. Powszechnie znane jest dość swobodne traktowanie urządzeń pomiarowych przez pracowników firmy, jak na przykład wymiana liczników bez obecności klienta i odmawianie przekazania ich do badań legalizacyjnych po zablokowaniu przez śmiecie i kamienie płynące w instalacji wodociągowej. Monopolista rządzi się własnymi prawami.

 

Warto też wspomnieć, że poprzednia podwyżka zafundowana mieszkańcom przez MPWiK rok temu wynosiła 31% (z 7,60 zł do 9,97 zł brutto), co oznacza, że od czerwca 2011 do lipca 2012 ceny wody i ścieków wzrosły o 50%, a jeszcze dziesięć lat temu cena była trzykrotnie niższa.

Poprawiane: poniedziałek, 04 czerwca 2012 12:43

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

ANKIETA

Czego oczekujesz od Spółdzielni?
 

REKLAMA

Jeśli chcesz zareklamować się na naszej stronie - skontaktuj zię z administratorem.
A może chcesz dać jakieś drobne ogłoszenie?
Reklama
Odsłon : 1103500
Designed by SiteGround and Andrzej Czajkowski