piątek, 20 listopada 2009 14:37

Będzie taniej !

Wygląda na to, że członkowie naszej spółdzielni, którzy terminowo spłacali kredyty mieszkaniowe zaciągnięte na przełomie lat 80. i 90., będą mogli liczyć na umorzenie połowy odsetek. Wystarczy, że jednorazowo spłacą cały dług.

19 listopada 2009 roku senatorowie zajmowali się nowelizacją przepisów ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych. Nowe przepisy mają pomóc tysiącom lokatorów, którzy chcą wykupić zajmowane przez siebie mieszkania spółdzielcze i nie mogą tego zrobić z powodu konieczności spłaty tzw. kredytów starego portfela. Chodzi o kredyty na budowę mieszkań zaciągnięte pomiędzy 1 stycznia 1990 r. a 31 maja 1992 r. Był to okres szalejącej inflacji. PKO BP, u którego większość spółdzielni zaciągnęły kredyty budowlane (również SMD "Foksal"), podniósł odsetki z kilku procent do blisko 90 proc. w skali roku. Dlatego zdarza się, że osoby, które chcą dzisiaj się uwłaszczyć, muszą spłacać najpierw dług kilkakrotnie przekraczający wartość nieruchomości.

Nowelizacja uchwalona przez sejm pod koniec października spowoduje, że w sytuacji kiedy lokatorzy będą chcieli przekształcać przysługujące im prawa na spółdzielcze własnościowe albo odrębną własność, będą mieli 50-proc. umorzenie zarówno odsetek skapitalizowanych, jak i odsetek wykupionych przez państwo.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>
Strona 6 z 6

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

ANKIETA

Czego oczekujesz od Spółdzielni?
 

REKLAMA

Jeśli chcesz zareklamować się na naszej stronie - skontaktuj zię z administratorem.
A może chcesz dać jakieś drobne ogłoszenie?
Odsłon : 1093023
Designed by SiteGround and Andrzej Czajkowski